З березня 2020 року у громадян з’явилася можливість, звернувшись до нотаріуса, отримати послуги з проставлення апостиля на офіційних документах. Перш за все, варто визначити, які саме документи можуть підлягати проставленню апостиля нотаріусом:

  • документи про державну реєстрацію актів цивільного стану (крім витягу з ДРАЦС про смерть для отримання допомоги на поховання), видані лише відділами ДРАЦС.
  • нотаріально посвідчені документи (заяви про сімейний стан, афідевіти, заяви про згоду на виїзд дитини за кордон (така заява обовязково повинна містити інформацію про супровід дитини та термін її повернення в Україну), фотокопії паспортів, свідоцтв виданих на бланках СРСР, УРСР, тощо).
  • судові рішення (копії вироків, рішень,  ухвал,  постанов).

Для проставлення апостиля заявник повинен пред’явити нотаріусу:

      документ, що посвідчує його особу,

      оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену  в установленому порядку,

      документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Розмір та порядок оплати послуг встановлено наказом Міністерства юстиції України від 18.12.2003 року  № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг  з проставляння апостиля».

      Плата за надання послуг з проставляння апостиля на офіційних документах,  що видаються органами юстиції та судами, а  також  на  документах,  що  оформляються  нотаріусами України і призначених для використання на території інших держав складає:

  • для громадян України, іноземних громадян та осіб  без громадянства — 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (51 грн. за один документ);
  • для юридичних осіб — 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн. за один документ).

Від внесення плати за проставлення апостиля звільняються:

  • особи з інвалідністю 1-ої і 2-ої груп
  • особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни
  • громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи
  • діти-сироти

у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян .

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюється у строк 2 робочих днів, в окремих випадках такий строк може бути продовжено до 20 робочих днів.

 

Центральний відділ з питань нотаріату Управління нотаріату Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький)

Фото: Designed by rawpixel.com / Freepik

https://dostup.km.ua/wp-content/uploads/2020/09/Kopiya-14797.jpghttps://dostup.km.ua/wp-content/uploads/2020/09/Kopiya-14797-300x300.jpgadminНовини
З березня 2020 року у громадян з’явилася можливість, звернувшись до нотаріуса, отримати послуги з проставлення апостиля на офіційних документах. Перш за все, варто визначити, які саме документи можуть підлягати проставленню апостиля нотаріусом: документи про державну реєстрацію актів цивільного стану (крім витягу з ДРАЦС про смерть для отримання допомоги на поховання),...